BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Munkahelyeken át vezet az út a jóléthez

A leghátrányosabb helyzetű régiók felzárkóztatása elsősorban munkahelyteremtéssel valósítható meg, amelyet a kormány a jövőben is fontos feladatának tekint - mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára sajtótájékoztatón csütörtökön, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Vásárosnaményban.

2012. november 8. csütörtök, 18:48

Fotó: Dömötör Csaba / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Czomba Sándor - aki a beregi térség országgyűlési képviselője is - a tájékoztatón hangsúlyozta: az ország keleti és nyugati területei között nagy gazdasági különbségek vannak, ezt pedig beruházásokkal, munkahelyek létesítésével és a fiatal munkaerő helyben tartásával lehet orvosolni.

A Bereg fejlődik, ezt bizonyítja a több mint 6,3 milliárd forint értékű árvízvédelmi töltésfejlesztés és az új Tisza-híd építése. A tervek szerint 2014-ben Vásárosnaményig ér majd az M3-as, jövőre pedig elindul a beregi árapasztó tározó építése, ami közel 30 milliárd forintos beruházást jelent - sorolta Czomba Sándor. Hozzátette: az ezekhez hasonló infrastrukturális fejlesztések nélkül elképzelhetetlen a térség felzárkóztatása.

Az államtitkár szavai szerint a kormány a jövőben nagyobb hangsúly fektetne az úgynevezett szabad vállalkozási övezetekre, ezekkel - elsősorban az elsődleges munkaerőpiacon - lehetne a foglalkoztatás bővülését elérni.

Geopolitikai szempontból óriási előnyei van a térségnek, erre alapozva a következő években jelentős fejlesztések valósulhatnak meg - fűzte hozzá Czomba Sándor.

A szakpolitikus újságírói kérdésre válaszolva kitért arra, hogy a beregi és szatmári térség lakosságának jobb kórházi ellátását, illetve a betegellátás \"fehér foltjainak\" csökkentését szolgálja az a két mentőállomás, amelyeket a tervek szerint Tiszaadonyban és Kölcsén alakítanának ki.

A beruházáshoz európai uniós forrásokat használnának fel, az erről szóló pozitív döntést követően indulhat el a konkrét beruházás - mondta Czomba Sándor.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet