Hoffmann Rózsa azzal kapcsolatban, hogy sikerül-e majd megállapodni a szakszervezetekkel, úgy fogalmazott: ha nem születik egyezség, az nem a kormányzat \"kontójára lesz írható\".
Mint mondta, a megállapodás a pedagógus-szakszervezetek olvasatában azt jelenti, hogy elvárják, az ő akaratuk teljesüljön. Ezért ezek a tárgyalások sokszor nehézkesek, a felek \"elbeszélnek egymás mellett\". Ezzel együtt az államtitkár nem tartja kizártnak, hogy születik egyezség, mivel szerinte \"a lehetetlent is meg kell kísérelni\".
