BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán: minden gondot meg tudunk oldani egyedül

Válságkezelésben jobbak vagyunk, mint az uniós tagállamok többsége – mondta Orbán Viktor, a szegedma.hu-nak adott interjújában.

2012. október 1. hétfő, 09:26

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A miniszterelnök szerint a fenti kijelentést bizonyítja, hogy amíg Európa többi részén csökkentik a nyugdíjakat, addig itthon sikerült megőrizniük a reálértékét, amíg máshol leépítik a családtámogatási rendszereket, addig a kormány meghosszabbította a gyes és a gyedet, illetve bevezették a gyermekek után járó adókedvezményt. Ezzel kapcsolatban kiemelte, hogy nincs olyan, hogy egy országban csak jó dolgok történnek, ám magabiztosságának adott hangot azzal kapcsolatban, hogy előbb-utóbb Magyarországon is meghaladja a jó dolgok száma a rosszakét.

Orbán arról is beszélt, hogy hazánk erősebb, mint volt, és így senkinek nincs kiszolgáltatva. \"Minden gondot meg tudunk oldani egyedül, saját erőből, még a pénzügyi és gazdasági bajokat is\" - fogalmazott a miniszterelnök, aki szerint az IMF-hitel nyilvánvalóan tudna segíteni, hiszen könnyebb lenne védekezni, ha kapnánk egy védőhálót. Ugyanakkor hangsúlyozta azt is, hogy a hitel feltételeként nem fogadható el, hogy csökkentsék a nyugdíjakat, a béreket, a gyermekek után járó támogatásokat, vagy embereket bocsássanak el.

Az interjú során Orbán Viktor ígéretet tett arra, hogy tiszta viszonyokat teremtenek az egészségügyben: a terület az államé, tehát a kórházakat, rendelőintézeteket az állam fogja működtetni és finanszírozni is. Ennek célja, hogy ne legyenek területi különbségek az országon belül, és ugyanez igaz az oktatási rendszerrel is.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet