BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán lefékezte az útdíjtendert

Lefékezték a használatarányos útdíjtendert: az akár százmilliárd forintos fejlesztésről szóló kormányhatározat újabb néhány napos csúszással jelenhet meg, a rendszerszállítók kiválasztásába szeptember helyett októberben vághatnak vele - írta pénteki számában a Népszabadság.

2012. szeptember 14. péntek, 07:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A lap szerint eredmény tavaszra születhet, a 3,5 tonnánál nagyobb teherautókat sarcoló hálózatnak azonban jövő júliusban mindenképpen működnie kellene.

A Népszabadság pontosan meg nem nevezett forrásból származó értesülése szerint a miniszterelnök már pártja Sárváron megrendezett elnökségi ülése előtt eldöntötte: a használatarányos útdíjrendszer kiépítőjét az uniós szabályoknak formailag mindenben megfelelő, hirdetménnyel induló közbeszerzési eljárással kell kiválasztani. A lap megjegyezte, hogy önmagában az uniós közbeszerzés lebonyolításához hónapokra lesz szükség. Hozzátették: az idő a műholdas rendszerek szállítóinak dolgozik: ahogy múlnak a napok, úgy csökken a bonyolult, út menti berendezésekből álló hálózatok építőinek lehetősége, hogy érdemben versenybe szálljanak.

Az útdíj bevezetást 2013 július 1-től tervezi a kormány, az év második felében már 75 milliárd forintnyi bevételnek kellen ebből a forrásból a költségvetésbe folynia. Az elektromos útdíjról szóló törvényt a fejlesztési tárcának júnisuban be kellett volna terjesztenie a parlament elé - erre a mai napig nem került sor.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet