BUX 138960.19 -0,38 %
OTP 44830 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A jövőben könnyebb lesz elsimítani a munkahelyi gondokat?

A Stratégiai és Közszolgáltató Társaságok Országos Szövetsége (STRATOSZ), valamint a LIGA Szakszervezetek vezetői együttműködési megállapodást írtak alá a munkaadók és a munkavállalók közti párbeszéd erősítése érdekében - mondta Gaskó István, a LIGA elnöke az aláírás alkalmából rendezett sajtótájékoztatón hétfőn Budapesten.

2012. szeptember 10. hétfő, 15:46

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Sárközi György, a STRATOSZ elnöke a munkaadói és munkavállalói törekvések esélyegyenlőségét emelte ki, és megemlítette, hogy a stratégiai cégeknél, továbbá a közszolgáltatóknál magas a LIGA tagok arány a munkavállalók körében.

Gaskó István emlékeztetett rá, hogy az elmúlt két évben a társadalmi szervezetek háttérbe szorultak, de a LIGA kezdeményezte, hogy kapjanak a súlyuknak megfelelő szerepet, hozzátéve, hogy azok jelentőségét Orbán Viktor miniszterelnök is elismeri.

A mostani megállapodás gyakorlati jelentősége egyebek mellett az, hogy a LIGA bejuthat a munkahelyekre, és ott a felmerülő konfliktusok tompítására szakértőket biztosít - mondta a szakszervezeti vezető.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet