BUX 139818.37 0,14 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Környezetbarát műanyagot állítana elő a vidékfejlesztési tárca

Környezetbarát, politejsavból készülő műanyag előállításán gondolkodik a vidékfejlesztési tárca; az ötlet akár a cukorrépa-termesztés fellendítését, illetve cukorgyár építését is generálhatja - mondta Illés Zoltán, a minisztérium államtitkára pénteken Szerencsen.

2012. augusztus 31. péntek, 17:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A politikus egy ivóvízprojekt támogatási szerződésének aláírása után beszélt a hangsúlyozottan ötletszintű felvetésről. Mint mondta, ezt azért Szerencsen ismertette, mert évszázados múltra tekint vissza a cukorgyártás, amely évekkel ezelőtt - sokak fájdalmára - befejeződött, és egy új gyár akár a Hegyalja kapujának nevezett városban is felépülhet.

A politejsav előállításához cukor kell, a cukorhoz pedig cukorrépa, vagy más olyan növény - például kukorica - szükséges, amelyből cukor nyerhető ki. Számítások szerint 15-25 milliárd forintos beruházás révén létrejöhet olyan gyártókapacitás, amely ezt a terméket előállíthatja.

A részletekről szólva úgy fogalmazott: tervük, ötletük érinti a környezetvédelmet, a mezőgazdaságot, a vidékfejlesztést, az élelmiszerbiztonságot és a munkahelyteremtést egyaránt.

A politejsavból olyan műanyagot lehet előállítani, amely hasonló rugalmasságú, mint a kőolajszármazékok, ám azoktól sokkal környezetbarátabb, 62 Celsius-fok fölött 90 nap alatt vízre és szén-dioxidra bomlik le.

Az államtitkár külön is hangsúlyozta: mindaddig, amíg az uniós cukorkvóta érvényben van, nem élelmezési célokra gyártanának cukrot, hanem környezetbarát műanyag előállítására.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet