BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hetvenmilliárd hiányzik a gyógyszerkasszából

Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár azt kéri a kormánytól, hogy szabadítsa fel a 41 milliárd forintos gyógyszerkassza tartalékot - tudta meg a Népszabadság.

2012. augusztus 24. péntek, 08:50

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

<banner>

A napilap cikke szerint ha a kormány nem dönt gyorsan, akkor szeptember közepére elfogyhat a gyógyszerek támogatására szánt keret. 70 milliárd forintos gyorssegélyre lenne szükség, hogy elkerülhető legyen idén az összeomlás, ám az OEP egyelőre a 41 milliárd forintos tartalék felszabadítását kéri.

Az engedélyről a nemzetgazdasági miniszter és az emberi erőforrás miniszter dönthet.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet