BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Feldúlják a várost, káosz a BKV-n

Felgyorsulhatnak a közlekedésfejlesztési projektek Budapesten a 2014 után érkező uniós forrásoknak köszönhetően, a főpolgármester nagy bejelentésre készül.

2012. augusztus 14. kedd, 09:52

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Még az idén megkezdődhet számos régóta vágyott fővárosi közlekedésfejlesztési beruházás - jelentette a Magyar Nemzet, amely szerint a terveket Tarlós István főpolgármester a napokban bejelenti. A forrást az 2014-2020 közötti uniós támogatások adhatják, az ezekkel kapcsolatos pályázatok előkészítése egy napokban született kormánydöntés alapján felgyorsulhat.

Az első projekt az BKV elektronikus jegyrendszerének bevezetése lehet, a második az új budapesti villamosok és buszok beszerzése. Elképzelhető, hogy már 2014-ben elkezdődik a kisföldalatti akadálymentesítése, járműveinek cseréje, illetve esetleges meghosszabbítása Zugló központja felé. Régi terv a gödöllői HÉV és a kelet-nyugati metró összekötése, hogy egy peronról lehessen átszállni egyik közlekedési eszközről a másikra.

Budapest új közlekedési rendszerének megálmodói 5-ös metrónak nevezik a csepeli és ráckevei HÉV meghosszabbítását. Ezt korszerűsítéssel és új szerelvények beszerzésével kötnék össze.

A lap tudomása szerint a Budapesti Közlekedési Központ kész pályázati anyagokkal akarja megbombázni a kormányt, amelyekkel legalább az előkészítéshez szükséges forrásokat megszerezhetnék. A városháza a több száz milliárd forintos beruházások mellett a BKV finanszírozásáról is egyeztet a kormánnyal, mivel jövőre pótolni kell a dugódíjból remélt bevételt, amelyet a közlekedési vállalat kapott volna meg.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet