BUX 139957.99 0,24 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Országos Építésügyi és Településrendezési Tanács alakul

A kormány döntött az Országos Építésügyi és Településrendezési Tanács létrehozásáról, amely a szakminiszter javaslattevő, véleményező és tanácsadó testülete lesz. A júliustól hatályos határozat a legutóbbi Magyar Közlönyben jelent meg.

2012. június 27. szerda, 19:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tanács elnöke az építésügyért és településrendezésért felelős miniszter, akit az általa kijelölt állami vezető helyettesít. A miniszter - a határozatban nem jelölt számban - kormánytisztviselőket jelöl a tanácsba, illetve 13 szervezet is jogosult egy-egy tagot delegálni. Ilyen szervezet a Magyar Építész Kamara, az Építési Vállalkozók Országos Szövetsége, a Magyar Urbanisztikai Társaság, és a Magyar Környezettudatos Építési Egyesület is.

A tanács - egyebek mellett - kezdeményezheti az építésügyet, az épített környezetet érintő intézkedések hatásvizsgálatát, és javaslatot dolgoz ki az építésügy helyzetét kedvezőtlenül befolyásoló folyamatok megállítására, visszafordítására.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet