BUX 139772.70 0,11 %
OTP 45860 -0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gondban vannak a pénzügyi cégek

Nagy gondban vannak a pénzügyi vállalkozások: a szektor az első negyedévben 3,2 milliárd forintos veszteséget termelt, és mérete, illetve követelésállománya is tovább zsugorodott - írja a Világgazdaság.

2012. június 6. szerda, 09:03

Fotó: Dömötör Csaba / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lap szerint a szektor a tavalyi első negyedévben 5,1 milliárd forint adózott nyereséget könyvelt el. A pénzügyi vállalkozások mérlegfőösszege és az annak döntő részét kitevő, ügyfelekkel szembeni bruttó követelések állománya egyaránt 2 százalékkal szűkült az első három hónapban. Az átlagnál jobban, 5,3 százalékkal csökkent a gépjármű-finanszírozásból származó követelések állománya, de az ingatlanfinanszírozásból keletkező is 1,2 százalékkal visszaesett.

A portfólió minősége továbbra is rossz, a 90 napot meghaladó késedelmes követelések aránya meghaladja a 25 százalékot.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet