<banner> Egyre nagyobb a nyomás Spanyolországon, ami a politikusok kijelentésein is egyértelműen érezhető. Mariano Rajoy, spanyol miniszterelnök látszólag mindent megtesz azért, hogy megnyugtassa a befektetőket. Tegnap - egy nappal azt követően, hogy három spanyol közgazdász az egyik vezető spanyol napilapban távozásra szólította fel a kormányt - egy új, közös fiskális hatóság létrehozására tett javaslatot. Egy ilyen intézet felállítása nyílván csak hosszú távon jelentene megoldást az eurózóna problémára, és ezzel Rajoy is tisztában van.
</banner>
<banner>Nem ez az első alkalom, hogy politikus a fiskális integráció mélyítését szorgalmazza, de a dolog most sürgetőbb, mint korábban volt. Az uniós állam- és kormányfők a június végi EU-csúcsra készülnek, amelyen valószínűleg a bankunió létrehozásán kívül a fiskális integráció mélyítését is fontolóra veszik. </banner>
Kérdés azonban, hogy addig változik-e a német álláspont. Angela Merkel egyelőre úgy gondolja, hogy ilyen intézkedésekre csakis akkor kerülhet sor, ha létrehoznak egy, a nemzeti szuverenitás sérülésével járó, szorosabb fiskális uniót.
