BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milliárdos pályázat internetes hálózatfejlesztésre

Megjelent az Új Széchenyi Terv (ÚSZT) szélessávú körzethálózati fejlesztések támogatására kiírt, 20 milliárd forint keretösszegű pályázata, amely az ország teljes szélessávú lefedettségéhez szükséges fejlesztéseket ösztönzi.

2012. május 14. hétfő, 20:39

Fotó: Dömötör Csaba / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A körzethálózat-fejlesztési pályázat hozzájárul ahhoz, hogy az európai digitális menetrendben foglalt célokhoz igazodva az ország teljes területén nagy sebességű szélessávú infrastruktúra épüljön ki 2013-ra - hívja fel a figyelmet hétfői közleményében a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM).

A tárca szerint a pályázat révén közel 200 ezer háztartás, 15 ezer vállalkozás és kétezer közintézmény részesülhet a nagy sebességű, vezetékes szélessávú internettel járó gyakorlati előnyökből.

A kiírásra a közlemény szerint csak a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság nyilvántartásában szereplő, elektronikus hírközlési tevékenységet folytató vállalkozások pályázhatnak. A konstrukció keretében megvalósuló projektek támogatására összesen 20 milliárd forint áll rendelkezésre. A pályázattal elnyerhető, vissza nem térítendő támogatás összege minimum 10 millió, maximum 3 milliárd forint lehet.

A pályázatokat 2012. május 14. és július 31. között lehet benyújtani.

A pályázat Magyarország azon térségeiben támogatja az infokommunikációs infrastruktúra létesítését, amelyekben a nagy sávszélességű szolgáltatások eléréséhez szükséges hálózati infrastruktúra üzleti alapon eddig nem épült ki.

Jelenleg mintegy 16 ezer háztartás nem fér hozzá semmilyen alapszintű, szélessávú internet-szolgáltatáshoz, 200 ezer háztartás számára pedig az alacsony helyi hálózati kapacitás miatt nem biztosítható a megfelelő sebességű széles sáv - olvasható a közleményben.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet