BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Nabucco üres csövek halmaza maradhat?

Az Orosz Gáztársulás elnöke üdvözli a Mol szándékát, hogy kiszáll a Nabucco-projektből, és úgy véli Magyarországnak és a Molnak jó választás a Déli Áramlat.

2012. április 30. hétfő, 09:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Valerij Jazev a Magyar Nemzet hétfői számában megjelent interjúban kifejtette: ha Kína jobb áron vásárolja fel a türkmén készleteket, számolva az iráni nukleáris politika esetleges következményeivel, előfordulhat, hogy a Nabucco egyszerűen üres csövek összessége marad.

Az orosz-magyar kapcsolatokról úgy vélte: a politikai kapcsolatokban nem történt előremozdulás, azok stagnálnak, a piaci lehetőségeknek pedig Magyarország kevesebb mint 50 százalékát használja fel.

Véleménye szerint az energetikai együttműködést lehetne fejleszteni, illetve a gépgyártás terén érhetőek el jó eredmények. Megjegyezte, hogy az orosz piacokon nem szabályozzák, hogy melyik országból mennyi áru érkezhet be.

\"Ez hatalmas versenyt indukál az orosz élelmiszerpiacon, gyakorlatilag az egész világ sorban áll, hogy etethessen minket. Ezért a termékminőség kiemelten fontos az érvényesüléshez, de ebben Magyarország mindig is jól állt. A lehetőségek tehát hatalmasak\" - mondta.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet