BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az államhoz kerül a babakötvények kezelése

A kereskedelmi bankok helyett az állam fogja kezelni a babakötvényeket és a Start-számlákat, amire külön kötvénytípust alapítanak - írta szombati számában a Magyar Nemzet.

2012. április 7. szombat, 11:36

Fotó: Dömötör Csaba / Kiss Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A napilap közlése szerint a Magyar Közlönyben már megjelent, hogy a nemzeti fejlesztési miniszternek április 10-ig törvénymódosítást kell kezdeményeznie: a szóban forgó értékpapírszámlákat a jövőben a Magyar Államkincstár vezethesse.

A lap szerint az új törvény nem nyúlna a már futó számlákhoz, vagyis nem \"államosítja\" a rendszert, csupán arról rendelkezik, hogy az új kedvezményezettek javára nyitott számlákat már kizárólag az állam kezelhesse.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet