BUX 138954.79 -0,39 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb 40 milliárdos spórolásra készül a kormány

A Nemzetgazdasági Minisztérium újabb, ezúttal 40 milliárd forintos spórolást vár el a tárcáktól a februárban bejelentett 30 milliárdos lefaragáson felül - tudta meg az origo.

2012. április 6. péntek, 11:23

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

<banner> A portál értesülései szerint Matolcsy György minisztériuma már szerdán ki is adta a parancsot az újabb fűnyíró elven működő megtakarításra. A konkrét intézkedésekről a tárcák feladata dönteni.
</banner>

<banner>A cikk emlékeztet arra is, hogy a minisztériumok nehezen fognak tudni megfelelni az újabb elvárásoknak, miután a kormány az elmúlt időszakban előszeretettel nyúlt ehhez a spórolási technikához.
</banner>

<banner>Szükség is van az újabb kiigazító lépésekre, mivel Brüsszel is ezt várja el a magyar kormánytól. Az Európai Bizottság azonban az idei évben 130-140 milliárd forintos lyukat lát a büdzsében. A kormány azt ígérte, hogy ezeknek az elvárásoknak az április közepén elküldendő konvergencia programban fog megfelelni. </banner>

Időközben viszont az is kiderült, hogy a Nemzetgazdasági Minisztérium másképp látja a költségvetés idei helyzetét, mint tavaly decemberben. A Portfolio.hu érdeklődésére ugyanis a tárca azt közölte, hogy az önkormányzati alrendszerben idén legalább 50 milliárd forinttal kedvezőbb egyenleg várható, a központi költségvetés (nem központi alrendszer) pénzforgalmi hiánya viszont 20 milliárd forinttal magasabb lehet.

<banner>Mint arról tegnap beszámoltunk m</banner>árciusban további 230,9 milliárd forinttal nőtt az államháztartás hiánya, így a negyedév végén a deficit már 517,5 milliárd forintra rúg, ami az éves terv 89,9 százaléka

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet