BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szijjártó: bármely másodpercben készen állunk tárgyalni

A kormány bármely percben vagy bármely másodpercben készen áll arra, hogy megkezdje a tárgyalásokat a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) és az Európai Unióval - közölte a miniszterelnök szóvivője.

2012. április 5. csütörtök, 12:52

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nekünk érdekünk az, hogy minél előbb megkezdjük a tárgyalásokat\", és hogy azok mihamarabb megállapodással záruljanak, ebben \"abszolút elkötelezettek vagyunk\" - fejtette ki Szijjártó Péter kérdésre válaszolva, hozzátéve: Magyarország makrogazdasági adatai egyértelműen biztatóak, javulnak.

A legfontosabb mutatószámokat nézve Magyarország az EU élvonalába, az első negyedbe tartozik - jelentette ki, majd felsorolta: folyamatosan csökken az államadósság, nő a foglalkoztatottság, három százalék alatti a költségvetési hiány.

Orbán Viktor miniszterelnök szóvivője hozzátette, hogy Fellegi Tamás tárca nélküli miniszter várhatóan a jövő heti kormányülésen ismerteti egyesült államokbeli tárgyalásainak részleteit.

Fellegi Tamás főtárgyaló e hét közepén Washingtonban folytatja az informális megbeszéléseket az IMF illetékeseivel, egyúttal csütörtökön részt vesz az Egyesült Államok fővárosában egy konferencián, amelyen áttekintik a magyar gazdaság és belpolitika egyes fontos kérdéseit.

Azzal összefüggésben, hogy Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter a pénzügyi forgalmi adó bevezetése mellett foglalt állást a Heti Válaszban megjelent könyvismertetőjében, és egyúttal újabb adókulcsok bevezetését szorgalmazta, Szijjártó Péter azt kérte, az újságírók forduljanak ezzel kapcsolatban a tárcavezetőhöz.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet