BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ennyien léptek vissza az állami nyugdíjrendszerbe

A 100 037 magán-nyugdíjpénztári tagból március 31-ig 23 783 - a tagok 23,8 százaléka - kezdeményezte visszalépését az állami nyugdíjrendszerbe - mondta Binder István, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF)szóvivője az április 3-i adatok alapján.

2012. április 5. csütörtök, 12:37

Fotó: Dömötör Csaba / Marton Szilvia
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A létszám még kis mértékben változhat a postai kézbesítés függvényében, mivel postai úton is lehetett jelezni a visszalépést.
Egyedi adatokat a pénztárak közölnek - jelezte a szóvivő, de annyit elárult, volt olyan pénztár, ahol a tagok körülbelül 15 százaléka, míg másutt ennek akár duplája visszalépett a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerbe.

A magán-nyugdíjpénztári tagok március 31-ig jelezhették átlépési szándékukat, és a visszalépők a parlament március 26-i döntése nyomán adómentesen vehetik fel reálhozamukat.

A döntés szerint az állami nyugdíjpillérbe visszalépők amennyiben a magán-nyugdíjpénztárból önkéntes nyugdíjpénztárba helyezik tagi kifizetéseiket - a reálhozamot és a tagdíjkiegészítést -, az összeg 20 százalékának megfelelő, legfeljebb 300 ezer forintos adóvisszatérítésben részesülhetnek. Az indoklás szerint így az állami nyugdíjrendszerbe most visszalépők ugyanazokat a mentességeket és kedvezményeket vehetik igénybe, mint amelyek a korábban visszalépőket megillették.


Forrás: MTI
MTI
MTI

Ez is érdekelhet