BUX 138283.33 -0,87 %
OTP 44530 -0,87 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Matolcsy börtönöket bővítene

A büntetés-végrehajtási intézmények férőhelyeinek bővítésére lehetne fordítani azt a pénzt, amely az egykor belügyi célokra használt, állami tulajdonú ingatlanok értékesítéséből folyik be - rögzíti a nemzetgazdasági miniszternek a parlament elé szombaton beterjesztett módosító indítványa.

2012. március 24. szombat, 19:05

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Matolcsy György a 2012-es költségvetésről szóló törvény Ház előtt fekvő módosításához nyújtott be zárószavazás előtti indítványt, amely úgy szól, hogy a korábban belügyi célokra használt, értékesítésre kijelölt, állami tulajdonú ingatlanok eladásából és hasznosításából származó bevételek idén - a kormány jóváhagyásával - olyan beruházások finanszírozására fordíthatók, amelyek a büntetés-végrehajtási szervezet fogvatartotti férőhelyeinek bővítését szolgálják.

A tárcavezető magyarázatában azt írja, hogy a folyamatosan növekvő fogvatartotti létszám indokolttá teszi a büntetés-végrehajtási férőhelyek mielőbbi bővítését, mostani javaslata pedig a költségvetési egyenleg romlásának megakadályozása érdekében ingatlanértékesítési bevételekhez köti a többletkiadás lehetőségét.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet