BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új kórházat hoz létre a kormány

A fővárosban központosítana három büntetés-végrehajtási egészségügyi intézményt a kormány. A központi rabkórház létrehozását ingatlanértékesítésből fedeznék.

2012. március 13. kedd, 08:22

Fotó: Dömötör Csaba / Hornyák Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormány egyetért azzal, hogy a Szent László Kórház területén hozzanak létre egységes intézményt a budapesti Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet, a tököli Büntetés-végrehajtás Központi Kórház és a Szegedi Fegyház és Börtön krónikus utókezelő részlegének - olvasható a Magyar Közlönyben.

A kabinet az Orbán Viktor kormányfő által ellenjegyzett rendeletben 2013 végéig ad időt a Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszternek arra, hogy a szükséges területrészt a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága vagyonkezelésébe adja. A kormány emellett Német Lászlóné nemzeti fejlesztési minisztert is felkéri, hogy Réthelyi Miklóssal 2012 végéig vizsgálják meg, hogy a büntetés-végrehajtási egészségügyi létesítmény megvalósításának forrásául szolgálhat-e két főváros, állami tulajdonban lévő, egykor egészségügyi célra használt ingatlan: a Budakeszi úti \"volt BM Szanatórium\" és a Városligeti fasori \"volt BM Központi Kórház\".

MTI
MTI

Ez is érdekelhet