BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

LMP: a kormány adócsalásra kényszeríti a kisvállalkozásokat

Az LMP szerint a kormány adócsalásra kényszeríti a kisvállalkozásokat \"jövőkép nélküli gazdaságpolitikájával\", valamint a folyton növekvő közterhekkel.

2012. március 2. péntek, 13:21

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Scheiring Gábor, a párt országgyűlési képviselője pénteken, Budapesten tartott sajtótájékoztatóján azt mondta, a Fidesz korábban arra tett ígéretet, hogy vállalkozásbarát módon, a hazai kisvállalkozásokat helyzetbe hozva kormányoz majd, ezzel szemben mára ezek a cégek teljesen ellehetetlenültek és csak az adócsalás, vagy tevékenységük megszüntetése között dönthetnek.

Az ellenzéki képviselő közölte, írásos kérdésben fordul Matolcsy György nemzetgazdasági miniszterhez, annak kiderítése érdekében, hogy a kormány például miért emelte ismét a járulékfizetést, havi 16 ezer forintos többletterhet okozva ezzel a kisvállalkozásoknak, továbbá miért emelték az egyéni egészségbiztosítási járulékot 1 százalékponttal.

Az LMP emellett az eva 30 százalékról 37 százalékra emelésének szükségességére is választ vár, valamint arra is, hogy mi indokolta a minimálbér és bérminimum emelését, ha azzal csak a vállalkozások terhei nőttek, viszont a kiskeresetű dolgozók bére nem. Schering Gábor a cégbejegyezéshez kapcsolódó illetékek emelését, továbbá a szerinte \"teljesen értelmetlen\" kötelező iparkamarai tagság bevezetését is számon kéri Matolcsy Györgyön. A politikus emellett zsarolásnak nevezte a kötelező bérkompenzációt, amellyel szerinte a kabinet az egykulcsos személyi jövedelemadót és az adójóváírás kivezetését próbálta \"kapkodva korrigálni\".

MTI
MTI

Ez is érdekelhet