BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kormánynak nincs álláspontja a magáncsődről

Az NGM cáfolja azt a sajtóértesülést, miszerint a kormány nem támogatja a magáncsőd bevezetését - ugyanis nincs a kérdésben kialakított álláspontja

2012. március 2. péntek, 12:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A parlament alkotmányügyi javaslatot nyújtott be az országgyűlés elé: A határozat-tervezetet tartalmazó önálló indítvány többek között felkérné a kormányt, hogy "Vizsgálja meg a természetes személyek adósságrendezésével kapcsolatos eljárás szabályainak, vagyis a magáncsőd jogintézményének bevezetését.

Az adósság rendezése - törvény alapján - komplex módon tudná segíteni mind a devizahitellel rendelkező adósok, mind a más módon adósságot felhalmozó, fizetésképtelen emberek problémáit." Amennyiben az Országgyűlés az önálló indítványt elfogadja, a határozata alapján a jelzett tárgyú beszámolót a kormánynak legkésőbb 2012. augusztus 31-ig kell benyújtani.

Az indítványról a Kormány még nem alakított ki álláspontot - közölte az NGM.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet