BUX 139310.84 1,22 %
OTP 44800 1,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az idén megkezdődhet belföldi turizmus lassú növekedése

A tavalyi stagnálás után az idén lassú növekedésnek indulhat a belföldi turizmus, s a mostani előrejelzések szerint a múlt évihez képest nem esik vissza a külföldi vendégforgalom sem - mondta az Országgyűlés sport- és turizmusbizottságának elnöke szerdán Székesfehérváron.

2012. február 29. szerda, 21:23

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bánki Erik (Fidesz) \"A helyi turisztikai desztináció menedzsment szervezet létrehozása Székesfehérváron\" projekt nyitórendezvényét megelőző sajtótájékoztatón egyebek között elmondta: tavaly 8 százalékkal nőtt a külföldi vendégéjszakák forgalma, a belföldi turizmus viszont a 2010. évihez képest stagnált.

Az idén az ázsiai, indiai, az arab országokbeli és az orosz turisztikai piacok meghódításával szeretnék növelni a külföldi turizmust, valamint a Széchenyi Pihenőkártya nyújtotta lehetőségekkel \"megmozdítani\" a belföldi turisztikai piacot.

Az Új Széchenyi Terv keretében mintegy 30 milliárd forint pályázati lehetőség van turizmusfejlesztésre - mondta a politikus. Úgy vélte, hogy elsősorban komplex turisztikai fejlesztéseket lenne célszerű megvalósítani, olyanokat, amelyek nemcsak az adott település, hanem környéke a turisztikai vonzerejét is növelik.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet