BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Százmilliárdokat vettek ki a zsebünkből

Az élelmiszer- és az üzemanyagok drágulása, a törlesztőrészletek emelkedése legalább 300-350 milliárd forintot vett ki a vásárlók zsebéből, miközben az szja-változások és a nyugdíjpénztári reálhozamok többletjövedelmet jelentettek - nyilatkozta a Napi Gazdaságnak az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára.

2012. február 17. péntek, 16:29

Fotó: Dömötör Csaba / Földi D. Attila
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az MNB likviditásnövekedést célzó intézkedései is segítik azt a kormányzati törekvést, hogy jobban felpörögjön a gazdaság - nyilatkozta a Napi Gazdaságnak Cséfalvay Zoltán. A nemzetgazdasági tárca államtitkára aláhúzta, a kormány elkötelezett, hogy ha a költségvetésben valamilyen elcsúszás látható, a hiányt 3 százalék alatt tartja. Cséfalvay az alábbi videóban arról is beszél, hogy a makropálya vázolásánál igazából 2013-as, 2014-es esztendő a kérdés.

Kovács Árpád, a Költségvetési Tanács elnöke szerint az adórendszernek \"ez a csökkentésekben gondolkodó vulgáris megoldása nem működik\" és a stimulusok nem hozták meg a várt növekedési eredményeket.

Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára pedig arról is beszél, hogy a devizahitelesek segítésének folytatása és az IMF-tárgyalások sikere kell ahhoz, hogy az idén ne essen vissza a fogyasztás.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet