BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Enyhén nőttek a fogyasztói árak az USA-ban

Januárban 0,2 százalékkal nőttek a fogyasztói árak az Egyesült Államokban - jelentette az amerikai kereskedelmi minisztérium. A drágulás mértéke elmaradt a várttól, nem úgy mint a fogyasztói magárindex esetében, amely a vártnál gyorsabb, 0,2 százalékos emelkedést jelzett.

2012. február 17. péntek, 14:52

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A januári fogyasztóiár statisztikák az inflációs nyomás erősödésére utalnak: a főindex 0 százalékról 0,2 százalékra, a magárindex pedig 0,1 százalékról 0,2 százalékra emelkedett az USA-ban. Az elemzők 0,3, illetve 0,1 százalékos értékeket vártak.

Az inflációs nyomás erősödésének hátterében a benzin- és az élelmiszerárak emelkedése áll - derül ki a részletes statisztikából. A benzinárak havi szinten szeptember óta először most emelkedtek, az élelmiszerárak pedig (a decemberi 0,2 százalékos emelkedést követően) további 0,2 százalékkal kerültek feljebb.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet