BUX 138741.56 -0,54 %
OTP 44750 -0,38 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötvenhat bankfiókot zárt be tizennégy magyar bank

A növekvő állami elvonások és a szűkülő üzleti lehetőségek miatt 2009 óta gyorsan zsugorodik a Magyarországon működő bankok fiókhálózata - írja a Világgazdaság.

2012. február 3. péntek, 08:26

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

<banner>A lap pénteki száma szerint tavaly 56, az utóbbi két évben pedig 87 egységgel csökkent a Világgazdaság által vizsgált 14 kereskedelmi bank fiókjainak száma. A leépítéseknek azonban még nincs vége.
</banner>

<banner>Az előző évtized közepén fióknyitási lázban égtek a magyar kereskedelmi bankok, és még 2008 közepén is megállíthatatlannak tűnt a bankfiókok szaporodása. A 14 vizsgált hitelintézet 2004-2008 között több mint 500 egységgel szaporítva, csaknem másfélszeresére növelte fiókjainak számát. A 2008 őszén kibontakozó válság után azonban megtorpant a folyamat.
</banner>

<banner>A legnagyobb hálózatszűkítést a CIB Bank hajtotta végre, tavaly 23-mal kevesebb egysége volt, mint két évvel korábban. Az Erste Bank hálózata 21, a Raiffeisen Banké 10 fiókkal lett kisebb 2009 vége óta. Az OTP Bank, valamint a Magyarországi Volksbank 8-8, a Budapest Bank és a K&H Bank 5-5 fiókkal fejlesztette vissza hálózatát. </banner>

A fiókbezárás tavaly év végén felgyorsult. December elején három jelentős hitelintézet - a CIB, az Erste és a Raiffeisen - is fiókok bezárását és komoly mértékű elbocsátásokat jelentett be. A CIB és a Raiffeisen már tavaly végrehajtotta a bejelentett hálózatszűkítést, az Erste az idén januárban zárt be 41 fiókot - írja a lap.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet