BUX 138724.73 -0,55 %
OTP 44710 -0,47 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Végtörlesztés helyett árfolyamrögzítés a közszféra dolgozóinak?

A Magyar Nemzet értesülése szerint nem a végtörlesztés testreszabásával, hanem az árfolyamrögzítésen belül kialakított konstrukcióval segítene a kormány a közszférában dolgozó devizaadósokon.

2012. január 20. péntek, 07:41

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A napilap pénteki számában megjelent információk szerint Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter csütörtökön egyeztetett Patai Mihállyal, a Magyar Bankszövetség elnökével, és a tárgyaláson nem az a tervezet került napirendre, amelyik nemrégiben látott napvilágot a sajtóban.

A korábban kiszivárgott koncepció szerint a közszférában dolgozó devizaadósok kétszázalékos kamattámogatást kaptak volna arra a forinthitelre, amit a devizakölcsönük kiváltásra vettek volna fel. Ezzel szemben a Magyar Nemzet úgy értesült, hogy a végtörlesztés helyett az árfolyamrögzítés keretein belül, kamatkedvezmény bevezetésével oldaná meg a kormány a közszolgák hitelterheinek csökkentését.

Az árfolyamrögzítés kidolgozása jelenleg is zajlik, a koncepció pedig várhatóan áprilisban lép majd életbe. Vagyis a májusi törlesztőrészlet lehet az első, amit az adósok kedvezményes árfolyamon fizethetnek - olvasható a Magyar Nemzetben.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet