BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több száz fővel megnyírják a NAV-ot

Ötszázhetvenhét alkalmazottat kell elbocsátania a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak (NAV) a kormányzati előírás szerint - tudta meg a Magyar Hírlap.

2012. január 18. szerda, 08:28

Fotó: Dömötör Csaba / Nagy Attila
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A napilap szerdai számában megjelent cikk ismerteti, hogy összesen több mint 6700 álláshely szűnik meg a közszférában a kabinet döntése értelmében.

\"A létszámleépítés a NAV központi hivatalában a legnagyobb arányú. Az irányelv szerint az elbocsátásokat úgy és aszerint kell végrehajtani, hogy ezáltal nem sérülhetnek az alapfeladatok ellátásai, így az adó-, a vám és a jövedéki, illetve a bűnügyi terület ellenőrzései\" - mondta a Magyar Hírlap kérdésére Burillák Attila, a NAV sajtófőnöke.

Hangsúlyozta: remélik, hogy a létszámleépítés nem okoz fennakadást, mert eközben a kormány további hatékonyságnövekedést vár el a hivataltól. \"Csak az idén nyolcvanöt új feladatot kell ellátnia a hivatalnak, amelyből az látszik, hogy a teendők száma nem csökken, a létszám azonban igen\" - jelentette ki Burillák Attila.

Felhívta a figyelmet arra is, hogy a NAV sikerrel szedte be a nemzetgazdasági miniszter által meghatározott plusz negyvenmilliárd forint általános forgalmi adót tavaly november végéig, az akadályokat azonban csak úgy tudták sikerrel venni, hogy a legkritikusabb pontokon megtöbbszörözték erőiket, kapacitás híján más területekről kellett átmenetileg átcsoportosítani a munkatársakat. A NAV tavaly jelentősen növelte ellenőrzési tevékenységét, miután tizenhárom százalékkal több adózót vizsgáltak, mint az azt megelőző évben. A szervezet jelenleg 23 ezer főt foglalkoztat.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet