BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A dízelesek megint örülhetnek?

Bár az olajár és ennek megfelelően a finomított termékárak csökkentek, a forint árfolyamának gyengülése miatt az előttünk álló héten akár emelkedhet is a benzinár Magyarországon. A dízelesek viszont örülhetnek, a gázolaj ára pár forinttal csökkenhet.

2011. december 17. szombat, 09:45

Fotó: Dömötör Csaba / Kummer János
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

<banner> A héten az OPEC döntést követően (a kartell a jelenleginek megfelelő napi 30 millió hordónyi olajkitermelést céloz meg) jelentős esés bontakozott ki az olajárban. Mivel a lejtmenet a többi nyersanyag piacát is érintette, abban a világgazdasági növekedés lassulására vonatkozó várakozásoknak is nagy szerep juthatott. A Brent árfolyama a 104 dolláros szintekig esett.</banner>

<banner>Az olajár esésével párhuzamosan kerültek lejjebb a héten a finomított termékárak is. A benzin dollárban mért átlagos jegyzésára 1,8 százalékkal, a gázolajé pedig ennél is nagyobb mértékben, 4,3 százalékkal került lejjebb. </banner>

A forint árfolyama viszont ismét gyengült a dollárhoz képest, a múlt heti 225,4-es átlagár után az utóbbi napokban 230,9-es átlagos érték alakult ki, aminek hatására a benzin hazai fizetőeszközben mért átlagára 0,6 százalékal emelkedett. A gázolaj esetében a dolláros árfolyam nagy esése miatt még forintban mérve is mutatkozik 1,3 százalékos csökkenés.

<banner>Az általunk követett üzemanyagár-jegyzések változása alapján a MOL árdöntései nagy valószínűség mellett megjósolhatók, bár azt teljes pontossággal nem lehet előrejelezni. Ez annak tudható be, hogy a MOL (egy GVH vizsgálat alapján) a mediterrán (délolasz) térségben érvényesülő jegyzési árakat veszi alapul az árdöntései során, míg az általunk elérhető jegyzésárak észak-nyugat európaiak.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet