BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vészforgatókönyveket készítenek a kórházak

Vészforgatókönyvet készítenek egyes magyarországi kórházak, ha januárban aktiválják felmondólevelüket az orvosok, vagy nem vállalnak önként túlmunkát - írja pénteki számában a Magyar Nemzet.

2011. december 16. péntek, 08:43

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

<banner>

\"Vészforgatókönyvet készítettünk arra az esetre, ha az orvosok valóban tömegesen felmondanak, vagy nem vállalnak önként túlmunkát\" - fejtette ki a Magyar Nemzetnek Rácz Jenő, a Veszprém Megyei Kórház főigazgatója, a Magyar Kórházszövetség elnöke.

Az ellátás fokozatos korlátozására is sor kerülhet, így a területeken kívülről érkező pácienseket nem fogadják, kizárólag a sürgősségi és a daganatos betegeket, valamint a gyermekeket látják el, sürgősségi beavatkozást végeznek, átállnak az ügyeleti rendszerre, vagyis kevesebb dolgozóval működik az intézmény.

A Kórházszövetség elnöke reméli, hogy végül ezekre az intézkedésekre nem lesz szükség. Fel kell készülni minden helyzetre - tette hozzá.

Az ÁNTSZ tájékoztatást kér az intézményektől, hogy miként készülnek a rendkívüli helyzetre.

A lap emlékeztet: két akció is zajlik egyszerre a magyar egészségügyben, mindkettő célja a bérrendezés kikényszerítése. A Magyar Rezidensszövetség kezdeményezése néhány hónappal ezelőtt indult, amikor is ügyvédi letétbe helyezték felmondólevelüket az orvosok, és ez januárban aktivizálódhat. A másik akció szerint az orvosok egy nyilatkozatban mondanék ki: januártól nem hajlandók önként túlmunkát vállalni. <kapcs></kapcs>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet