BUX 137943.87 -1,11 %
OTP 44380 -1,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán kiakadt a nemzeti együttműködésen

Orbán hátbatámadásként értékelte az ellenzék viselkedését.

2011. december 12. hétfő, 14:51

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Orbán Viktor hátbatámadásként értékelte, hogy az EU-csúcs közben az ellenzéki pártok bírálták a kormány álláspontját, hisz előzőleg a parlament EU-nagybizottságban abban állapodtak meg a pártok, hogy Magyarország 27-es Európában gondolkodik - mondta a miniszterelnök a parlamentben a napirend előtti vitában. Arra nem volt felhatalmazásom - mondta Orbán -, hogy olyan még nem ismert egyezményhez csatlakozzam, amely nem mind a 27 EU-tagállamot érinti. Ennyit a nemzeti együttműködésről - mondta Orbán.

Orbán újra elmondta a Jobbik felvetésére, hogy nem megoldás az államadósság fizetésének felfüggesztése - bármennyire is tetszetős lenne némely választóknak. Az értelmes vita nem arról folyik, hogy fizessünk-e vagy nem, hanem arról, hogy milyen ütemezésben. Azon bírálatokra, hogy a kormány hagyjon fel az nem ortodox gazdaságpolitikával, Orbán úgy vélekedett, hogy annál un-ortodoxabb gazdaságpolitikát elképzelni, mint amit az EU folytat, nem lehet.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet