BUX 139957.99 0,24 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyar-román kereskedelmi központ épül

Az Európai Unió támogatásával magyar-román kereskedelmi központ épül Csengersimánál - jelentette be Homoki Tamás, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei település körjegyzőségének vezetője a projekt nyitórendezvényén csütörtökön.

2011. december 8. csütörtök, 18:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A mintegy 1,8 millió eurós, a jelenlegi árfolyamon több mint félmilliárd forint értékű beruházást a Magyarország-Románia Határon Átnyúló Együttműködési Program keretében a csengersimai önkormányzat és a szatmárnémeti Consult Scolari Egyesület valósítja meg - mondta a helyhatósági hivatalvezető.

A jegyző tájékoztatása szerint Csengersimánál, a magyar-román határállomásra vezető 49-es számú főút mentén zöldség-gyümölcs kis- és nagybani piacot hoznak létre egy 1400 négyzetméteres, 11 üzlettel és 61 értékesítő hellyel rendelkező csarnok, valamint egy közel 1.400 négyzetméteres, 62 vagonos hűtőház építésével.

A projekt része egy, a határ túloldalán, Szatmárnémetinél épülő, 670 négyzetméteres, több irodából álló, konferencia-tolmácsrendszerrel ellátott üzleti és tanácsadó centrum építése is.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet