BUX 139625.26 0,0 %
OTP 45760 -0,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Népszámlálás: hatósághoz fordul a látássérültek egyesülete

Az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz fordul és eljárást kezdeményez a Vakok és Gyengénlátók Közép-magyarországi Regionális Egyesülete (VGYKE) a Központi Statisztikai Hivatallal (KSH) szemben, mert az általa képviselt emberek számára használhatatlan a népszámlálás internetes kérdőíve - közölte az egyesület hétfőn az MTI-vel.

2011. október 17. hétfő, 11:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A közlemény szerint hiába a jogi kötelezés, hiába a csak odafigyelést, vagyis anyagi ráfordítást nem igénylő technikai lehetőség (képernyőolvasó szoftver), a látássérült emberek ezúttal is látó társaikra szorulnak. A KSH nem gondolt a vak emberekkel, legalábbis nem időben - tették hozzá.

Az érintettek elfogadhatatlannak tartják, hogy Magyarországon 2011-ben még mindig olyan megoldást lehessen alkalmazni egy ekkora jelentőségű társadalmi akcióban, mely nem vesz tudomást a több ezer hazai vak és alig látó emberről, akik között több ezren napi szinten használják a világhálót információszerzésre, kommunikációra, tanulásra vagy munkavégzésre - áll a közleményben.

A KSH azt közölte az MTI-vel, hogy összesen 750 ezer címről töltötték ki a népszámlálási kérdőívet az interneten vasárnap 18 óráig, ez a háztartások 17 százalékát jelenti. Elektronikus adatszolgáltatásra vasárnap éjfélig volt lehetőség, ezután már csak a papíralapú kérdőíven lehet válaszolni a kérdésekre, október 31-ig.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet