BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A válság előtti szinten a magyar külkereskedelem

Az első hét hónapban az export 12, az import 10 százalékkal bővült - derült ki a KSH adataiból.

2011. október 3. hétfő, 09:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az első héthavi kivitel értéke 12 403 milliárd forint (46 milliárd euró), a behozatalé 11 270 milliárd forint (42 milliárd euró) volt, ezzel az export és az import forintértéke is meghaladta a gazdasági világválság előtti - 2008. év azonos időszaki - szintet.
2011. január-júliusban a külkereskedelmi termékforgalom kivitelének volumene 12, a behozatalé 10 százalékkal haladta meg az előző évi szintet. A külkereskedelmi mérleg aktívuma 1132 milliárd forintot (4209 millió eurót) tett ki, 317 milliárd forinttal (1226 millió euróval) többet, mint 2010 azonos időszakában.

A 2011. január-júliusi forgalom forintban mért árszínvonala importban közel 3, exportban mintegy 2 százalékkal emelkedett az előző év azonos időszakához viszonyítva. A cserearány 0,8 százalékkal romlott. A forint a dollárhoz viszonyítva 7,7 százalékkal, míg az euróhoz képest 1,5 százalékkal értékelődött fel.

A júliusi behozatal 1 561 milliárd forintos szintje megfelel az elmúlt hónapok eredményeinek, azonban az 1658 milliárd forintos kivitel értéke elmarad a korábban megszokottól. Az előző év azonos időszakához képest azonban kedvező a kép, mivel az egy évvel ezelőtti 47,5 milliárd forint egyenleg idén 96,4 milliárdra emelkedett.

Év/év alapon a termékbehozatal így 0,5 százalékkal csökkent (2009 októberében esett utoljára). A kivitel enyhe 4,2 százalékos növekedése, ha meg is haladja az egy hónappal ezelőtti stagnáló 0,2 százalékos szintet, az elmúlt egy év kétszámjegyű bővülése után akkor is mérsékeltnek tekinthető.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet