Az eljárások során a GVH vizsgálta, hogy az sms-játékra vonatkozó tájékoztatások megtévesztő elemeket tartalmazhattak-e, illetve hogy a játék lebonyolítása során küldött sms-ek révén agresszív kereskedelmi gyakorlatot folytattak-e a vállalkozások.
A GVH jogsértőnek minősítette a Vodafone Magyarország Mobil Távközlési Zrt. 2009 nyarán tanúsított magatartását, annak \"Nyári SMS promóció\" elnevezésű játékával kapcsolatban. A cég kereskedelmi kommunikációja alkalmas volt arra, hogy a fogyasztók a reálistól eltérő képet alkossanak a játékról. Így például a megküldött tájékoztató sms alapján a fogyasztók arra következtethettek, hogy a játékban való részvételhez csak egy emelt díjas (250 forintos) sms-ben el kell küldeni a NYARALÁS szót. A fogyasztóknak nem volt tudomásuk arról, hogy a Vodafone regisztrációt megkövetelő, tudásalapú kérdések megválaszolását igénylő játékot tart. Továbbá a távközlési cég által az egyes fogyasztóknak megküldött (további válaszok küldését sürgető) sms-ek mennyisége túllépte az ésszerűség határát. A GVH szerint a promóciós játék népszerűsítése akkor korrekt, ha a fogyasztókban a meghirdetett játékról reális kép alakul ki, és a fogyasztó áruval kapcsolatos választási vagy magatartási szabadságát nem korlátozza. A jogsértés megállapítása mellett 40 millió forint bírságot is kiszabott a GVH.
Ugyanakkor a GVH a Vodafone \"Nyerj a Vodafone-nal\" emelt díjas sms-játékával kapcsolatban is megállapította, hogy fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytatott. A jogsértés megállapítása mellett a GVH immár 100 millió forint bírság megfizetésére kötelezte a vállalkozást.
A GVH szerint a különböző kereskedelmi kommunikációk alkalmasak voltak arra, hogy a fogyasztók egy nem reális képet alkossanak a játékról (lényeges jellemzők, a játék tartalma, menete, a részvétel költsége, a nyerési esélyek, a STOP parancs elküldésének következményei a díjkötelesség/elért eredmény tekintetében). A GVH azt is megállapította, hogy a vállalkozás agresszív, fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytatott a játékba regisztrált fogyasztóknak szóló emlékeztető, buzdító sms-ek megküldésével.
Egy másik eljárásban a Magyar Telekom Nyrt. 2009. október és december között megtartott játékával kapcsolatban megállapította a GVH, hogy a társaság a játék egyes lényeges jellemzőiről (például a nyerési esélyről) megtévesztésre alkalmas tájékoztatást adott. A játékosok regisztrálását követően pedig a fogyasztók akár tucatnyi (kvízkérdést tartalmazó, aktiváló és egyéb promóciós jellegű) sms-t is kaphattak, melyek célja egyértelműen a fogyasztó sürgetése volt további emelt díjas sms-ek küldésére, így agresszív kereskedelmi gyakorlat valósult meg. A GVH ebben az esetben 200 millió forint bírságot szabott ki
