A fejlesztési miniszter korábban Zubkov miniszterelnök-helyettessel többek közt a Mol, a Malév és a paksi atomerőmű bővítése ügyében egyeztetett, de megegyezésre egyik esetben sem jutottak.
Fellegi mostani látogatásáról a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium sajtóosztálya – kérdésünkre – a következő szűkszavú közleményt adta ki: „Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter január 17-én Moszkvában tárgyalásokat folytatott az atomenergetikai és a pénzügyi együttműködésről Szergej Kirijenkóval, a Roszatom vezérigazgatójával, illetve Dmitrij Pankin pénzügyminiszter-helyettessel. A tárgyalásokra a 2010. november 30-i miniszterelnöki találkozón megállapodottaknak megfelelően került sor.”
