BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebb állampapír kell a nyudíjpénztárak miatt

Jövőre 200 milliárd forinttal csökkenhet a magán-nyugdíjpénztárakat érintő intézkedések miatt az állampapír piacon a kereslet, de ez nem okozhat komoly gondokat a piacon.

2010. október 21. csütörtök, 12:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormány nyugdíjpénztárakat érintő intézkedései miatt mintegy 200 milliárd forintnyi kereslet kiesésére számít jövőre az ING Alapkezelő a kötvénypiacon. Mivel azonban az államháztartási hiány finanszírozását amúgy is elsősorban az euró piacról tervezték megoldani, ez várhatóan nem fog komoly változást okozni a piacon.

Az Alapkezelőnél azt valószínűsítik, hogy az ÁKK a hosszú futamidejű kötvények kibocsátásának mérséklésével fog reagálni az új helyzetre. Ezek ugyanis a nyugdíjpénztárak egyik legfontosabb befektetési célpontjai.

Az Alapkezelő úgy gondolja, hogy a külföldiek véleménye, hazánk minősítése, valamint a költségvetés helyzete sokkal jelentősebb hatással lesz az állampapír piacra, mint a nyugdíjpénztárak átutalásainak felfüggesztése.

Találgatásokba nem kíván bocsátkozni az alapkezelő, de remélik, hogy a minisztériumban a tagok érdekeit figyelembe véve döntenek a továbbiakról és kompenzálják valamilyen módon a nyugdíjpénztári tagokat - például hasonlóan ahhoz, ahogy ez Észtországban történt.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet