A Napi Gazdaság Online értesülései szerint Viktor Zubkov csütörtökön informális találkozókat tart, majd holnap Fellegi Tamás miniszterrel és Orbán Viktor kormányfővel is tárgyal.
A többször elhalasztott orosz-magyar kormányközi megbeszélés tárgya a Malév megmentése illetve tőkehelyzetének rendezése, a Déli Áramlatban való magyar részvétel, a paksi atomerőmű bővítésében az orosz cégek szerepe valamint a Mol 20 százalékos részvénypakettjének esetleges állami megvásárlása áll.
Ez utóbbiról ugyan már folytak egyeztetések, de a Szurgutnyeftyegaz birtokában levő pakett átvételéről szóló híradásokat a gazdasági tárca - eddig legalábbis - cáfolta.
A miniszter korábbi véleménye szerint a kormánynak, Oroszországnak, a Molnak és az Szurgutnyeftyegaznak közösen kell megvitatnia az orosz cég Molbeli részesedését érintő kérdéseket.
Az orosz-magyar megbeszélések másik kiemelten fontos témája a Malévben levő Vnyvesekonombank (VEB) rész, illetve az orosz pénzintézet által korábban folyósított hitelek kiváltása lesz. A Malév működését ugyanis nem csupán a roppant hitel, de a VEB vétójoga is megbénítja - jelenleg ugyanis az orosz fejlesztési banknak kell jóváhagynia minden 50 millió forint feletti kifizetést.
