BUX 138954.79 -0,39 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mol, Malév, gáz: ma indulnak az orosz tárgyalások Budapesten!

Ma - csütörtök este - Budapestre érkezik az orosz első miniszterelnök-helyettes - értesült lapunk.

2010. október 7. csütörtök, 13:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Napi Gazdaság Online értesülései szerint Viktor Zubkov csütörtökön informális találkozókat tart, majd holnap Fellegi Tamás miniszterrel és Orbán Viktor kormányfővel is tárgyal.

A többször elhalasztott orosz-magyar kormányközi megbeszélés tárgya a Malév megmentése illetve tőkehelyzetének rendezése, a Déli Áramlatban való magyar részvétel, a paksi atomerőmű bővítésében az orosz cégek szerepe valamint a Mol 20 százalékos részvénypakettjének esetleges állami megvásárlása áll.

Ez utóbbiról ugyan már folytak egyeztetések, de a Szurgutnyeftyegaz birtokában levő pakett átvételéről szóló híradásokat a gazdasági tárca - eddig legalábbis - cáfolta.

A miniszter korábbi véleménye szerint a kormánynak, Oroszországnak, a Molnak és az Szurgutnyeftyegaznak közösen kell megvitatnia az orosz cég Molbeli részesedését érintő kérdéseket.

Az orosz-magyar megbeszélések másik kiemelten fontos témája a Malévben levő Vnyvesekonombank (VEB) rész, illetve az orosz pénzintézet által korábban folyósított hitelek kiváltása lesz. A Malév működését ugyanis nem csupán a roppant hitel, de a VEB vétójoga is megbénítja - jelenleg ugyanis az orosz fejlesztési banknak kell jóváhagynia minden 50 millió forint feletti kifizetést.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet