BUX 139878.08 0,18 %
OTP 45990 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre inkább túltartalékolnak a hazai bankok

Alig változott a bankrendszer szabad likviditása augusztusban az előző hónaphoz képest. A bankrendszer túltartalékolása azonban augusztusban a szokásosnál magasabb volt - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) az előzetes adatok alapján.

2010. szeptember 13. hétfő, 11:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hitelintézetek MNB-nél vezetett bankszámláinak havi átlagos állománya július óta 12,3 milliárd forinttal 372,4 milliárd forintra nőtt augusztusban. A bankrendszer MNB-nél vezetett bankszámláinak átlagos egyenlege a szokásosnál nagyobb mértékben haladta meg a tartalékkötelezettség összegét, a túltartalékolás 6,6 milliárd forint volt. Júliusban a túltartalékolás mértéke 0,9 milliárd forint volt, júniusban pedig 4,4 milliárd forint.

A forgalomban lévő készpénz átlagállománya augusztusban csekély mértékben növekedett: 2349,4 milliárd forintra nőtt a júliusi 2330,6 milliárd forintról.

A kéthetes MNB kötvény állomány 99,2 milliárd forinttal 3866,9 milliárd forintra emelkedett. Ennek hatását ellensúlyozta a hitelintézetek jegybanknál elhelyezett egynapos betéteinek jelentős csökkenése: az állomány 129,2 milliárd forinttal 157,9 milliárd forintra csökkent augusztusban.

A bankok jegybankkal szembeni devizaswap (kamatcsere) kötelezettségeinek állománya nem változott, 461,7 milliárd forinton stagnált.

A központi kormányzat betétei egy hónap alatt 71,1 milliárd forinttal 1.378,1 milliárd forintra csökkentek augusztusban.

A külföldi kötelezettségek 7,9 milliárd forinttal 1.381,3 milliárd forintra emelkedtek, míg eszköz oldalon a külföldi követelések állománya 166,5 milliárd forinttal 10.021,7 milliárd forintra csökkent júliusról augusztusra.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet