BUX 139976.65 0,25 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szemétbotrány a Velencei-tónál

A Velencei-tó partjához közel több ezer köbméter hulladékot, betondarabokat, szennyezett vasúti ágyazatból származó talajkeveréket, gázolajjal szennyezett textíliát raktak le - tájékoztatta a zöldhatóság a Fejér Megyei Hírlapot.

2010. szeptember 11. szombat, 09:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lap internetes portálján az olvasható, hogy Velence területén 6800 négyzetméteren helyezték el a hulladékot, amely a Tárnok-Székesfehérvár között felújítás alatt álló vasúti pályából származik. A tóparton, a nádas elegyengetett területén egyértelműen vasúti ágyazatból származó, kővel kevert föld, betontörmelék, továbbá vegyes építési hulladék található. A vizsgálatban kiderült: engedély nélkül szállították oda a hulladékot.

A velencei önkormányzatot a regionális zöldhatóság felszólította az eredeti állapot helyreállítására. A helyhatóság fellebbezést nyújtott be a határozat ellen. Oláhné Surányi Ágnes, Velence város elöljárója közölte: a határozat több részletével nem értenek egyet. Véleménye szerint ez egy többszereplős játék, Tárnoktól Velencéig érintettek a települési önkormányzatok. Oláhné további jogi egyeztetéseket szorgalmaz az ügy megoldása érdekében.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet