BUX 140082.71 0,33 %
OTP 45760 -0,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Andor: a foglalkoztatás növelésével csökken a szegénység

Magyarországon fel kell tárni az alacsony foglalkoztatottság okait, és fel kell mérni az érdemi változtatás lehetőségeit - mondta Andor László, az Európai Bizottság foglalkoztatásért, szociális ügyekért és társadalmi összetartozásért felelős tagja pénteken Budapesten az Országgyűlés foglalkoztatási és munkaügyi bizottságának ülésén, amelyen kabinetjével együtt vett részt.

2010. szeptember 10. péntek, 15:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A biztos elmondta: üdvözli a magyar kormány dinamikus munkahelyteremtő törekvéseit, és a kormány, az ellenzék, a szakszervezetek és a munkaadók közös feladata, hogy - magasabb foglalkoztatási szinttel - egy új foglalkoztatási modell jöjjön létre.

Hozzáfűzte: ez a stratégia illeszkedik az Európai Unió (EU) következő tízéves, átfogó gazdaságpolitikai stratégiájához, az EU 2020-hoz is, amelynek egyik célja a 20-64 évesek körében a foglalkoztatási szint jelenlegi 69 százalékról legalább 75 százalékra emelése.

Andor László a válság munkaerő-piaci hatásainak tulajdonította, hogy ma az EU-ban 7 millióval több munkanélküli van, mint 2008-ban. Különösen érezhetők a problémák azokban az országokban, amelyeknek viszonylag korlátozott volt a fiskális mozgástere a pénzügyi válság hatásainak enyhítésében.

A magyar biztos szerint a foglalkoztatás érdemi bővítése nélkül a szegénységet sem lehet tartósan leküzdeni, az EU 2020 céljait pedig úgy lehet elérni, ha küzdünk a gyermekszegénység ellen, mert ez alapozza meg a következő generáció foglalkoztathatóságát.

Andor László elmondta: munkatársaival - a soros magyar uniós elnökséget előkészítendő - konzultációkat is folytatnak Budapesten.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet