BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A gyógyító Magyarország lesz a fő üzenet

A gyógyító Magyarország lesz az országkép szempontjából a következő évek fő üzenete - közölte Botos Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium helyettes államtitkára a kamarai védnöki táblák keszthelyi átadási ünnepségén szerdán.

2010. szeptember 8. szerda, 13:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A politikus kifejtette: Magyarországnak minden adottsága megvan ahhoz, hogy az egészségturizmus valódi kitörési pontot jelentsen, ezért ezen ágazat köré kívánatos felépíteni a magyar országképet . A következő évek fő üzenete lesz a "gyógyító Magyarország", amely nemcsak a testi-lelki egészség építéséről, megőrzéséről szól, de azt is szolgálja, hogy "a gasztronómia révén az életminőség, valamint a turistáknak nyújtott szolgáltatások köre és minősége is javuljon".

Magyarországon a turizmus árbevételének több mint a fele a vendéglátásból származik, "ezt szeretnénk hangsúlyosabbá tenni, támogatást szerezni a vendéglátásnak" - ismertette Botos Balázs.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet