BUX 139172.59 1,12 %
OTP 44670 1,57 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hitelátverés miatt bírságolt a GVH

Félrevezető hirdetései miatt 2 millió forintos bírságot szabott ki a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a fogyasztói csoportok szervezésével foglalkozó Swiss Invest 2009 Hungary Pénzügyi Szolgáltató Kft.-re.

2010. szeptember 7. kedd, 10:09

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A GVH a Swiss Invest nyomtatott sajtóban 2010. június 11. előtt megjelent hirdetéseit vizsgálta; az eljárás során kiderült, hogy a cég nem tett eleget a vásárlási társulások sajátosságainak ismertetésére vonatkozó kötelességének, és ezzel félrevezette ügyfeleit. A fogyasztói csoportok lényeges tulajdonsága ugyanis a szerencseelem léte és az előtörlesztés.

A versenyhivatal a bírságot 2 millió forintban, a versenytörvény alapján kiszabható legmagasabb összeghez közeli mértékben határozta meg, és egyben megtiltotta a kifogásolt reklámok további megjelentetését. A bírságkiszabás során a GVH Versenytanácsa súlyosító körülményként értékelte többek között, hogy a jogsértő hirdetések közzététele több, mint egy éven át, igen intenzíven, széles fogyasztói kört elérve zajlott. A megcélzott fogyasztói kör anyagilag nehéz, kiszolgáltatott helyzetben lévő fogyasztókból áll, akik a hirdetések hatására hosszú távú jogviszonyba kerültek.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet