BUX 139882.11 0,74 %
OTP 45890 1,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mínuszban zártak az európai börzék

Csökkenéssel zártak a nyugat-európai értéktőzsdék pénteken, egyhavi mélyponton fejezték be a napot.

2010. augusztus 20. péntek, 19:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A londoni FTSE-100 0,31 százalékkal (16,01 ponttal) 5195,28 pontra süllyedt, a frankfurti DAX-30 1,15 százalékkal (69,97 ponttal) 6005,16 pontra gyengült, a párizsi CAC-40 1,30 százalékkal (46,28 ponttal) 3526,12 pontra hanyatlott.

A legnagyobb piaci kapitalizációjú európai részvények FTSEurofirst 300-as mutatója 0,7 százalékkal 1.029,91 pontra csökkent.

Varsóban a WIG20 0,76 százalékkal 2445,14 pontra süllyedt. A Mol árfolyama nem változott csütörtökhöz képest, 295,80 zlotyn zárt.

A befektetőket elsősorban a gazdasági kilátások romlása késztette eladásra - a német és a francia kormány is a növekedés lassulását várja.

Pénteken különösen az építőipari papírok árfolyama csökkent. Ebben egyebek között az játszott szerepet, hogy előző nap a Holcim, amely a világ második legnagyobb cementgyártója, csalódást okozó féléves eredményekről számolt be. Pénteken a Holcim és a szektortárs Saint-Gobain, illetve a HeidelbergCement 2,1-2,6 százalék közötti mértékben gyengült.

Az európai tőzsdemutatók követték a péntek reggeli ázsiai, és a New York-i értéktőzsde délután kialakult trendjét.

Mindezek alakítója, hogy csütörtökön az USA-ban igen rossz makrogazdasági adatok láttak napvilágot: kilenc hónapja legmagasabb szintre nőtt a várt csökkenés helyett az első ízben munkanélküli segélyért folyamodók száma a múlt héten, a vártnál kevésbé nőtt a Conference Board amerikai gazdaságkutató intézet júliusi összetett konjunktúramutatója, és a várt növekedés helyett tavaly július óta legalacsonyabb szintre csökkent a feldolgozóipari aktivitás augusztusban a közép-atlanti térségben. 

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet