BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszakerülhet az önkormányzatokhoz az iparűzési adó beszedése

A második félévtől az APEH helyett újra az önkormányzatok szedhetik be a helyi iparűzési adót, amennyiben a parlament még júniusban elfogadja Kósa Lajos és Zombor Gábor (Fidesz) képviselők módosító javaslatát, amely az Országgyűlés honlapján jelent meg.

2010. június 9. szerda, 13:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ez év elejétől módosult úgy az adózás rendjét szabályozó törvény, hogy az önkormányzatok helyett az APEH szedi be a helyi iparűzési adót. A beszedett iparűzési adót havonta kell tovább utalnia az APEH-nek az önkormányzatok számláira.

A javaslattevő fideszes képviselők azzal érvelnek, hogy önkormányzati alapjogot sért a beszedés áthelyezése. Kiemelik, hogy az iparűzési adó az önkormányzatok legjelentősebb bevételi forrása. Utalnak arra is, hogy az idei költségvetés felhatalmazza az APEH-et, hogy az iparűzési adóbevételek időbeli eltéréséből adódó átmeneti hiányok fedezetére a kincstár kamatmentes hitelt nyújtson az adóhatóságnak. A régi eljárási rend visszaállításával erre nem lenne szükség.

A módosítás ugyanakkor szerződéskötési kötelezettséget ír elő az APEH-nek arra az esetre, ha az önkormányzat vele akarja behajtatni a be nem fizetett iparűzési adót.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet