BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A nyugdíjunkból tömnék be a büdzsé lyukait?

Határozottan elutasítja a magánnyugdíjpénztárak "államosításával" kapcsolatban felröppent kormányzati elképzeléseket a Stabilitás Pénztárszövetség, álláspontja szerint rövid távú haszonért kockáztatná a jövőt a kormány.

2010. június 7. hétfő, 15:24

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A pénztárak 100 százalékát tömörítő érdekképviseleti szervezet sajtóközleménye szerint a tőkefedezeti rendszer kialakításának alapvető célja a nyugdíjrendszer biztonságos működésének, hosszú távú fenntarthatóságának megteremtése volt. A gazdasági válság okozta problémákat nem a magánnyugdíjpénztári tagok megtakarításainak rovására kellene rendezni - hangsúlyozta a szövetség.

Juhász Istvánné, a szövetség főtitkára kijelentette: egyre több jel mutat arra, hogy az új kormány a magánnyugdíjpénztári tagok számláján felhalmozódó 2700 milliárd forintos vagyont az államháztartási hiány csökkentésére fordítaná, azaz már most "elköltené", ami súlyosan veszélyezteti az évek óta takarékoskodó, közel 3 millió aktív magánnyugdíjpénztári tag érdekeit.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet