BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bajok vannak a miskolci villamostenderrel

Érvénytelennek nyilvánította a Közbeszerzési Döntőbizottság a "Zöld Nyíl" miskolci villamosprojekt járműbeszerzésére kiírt pályázat első két helyezettjének ajánlatát - írta az Észak-Magyarország szerdán.

2010. május 26. szerda, 10:11

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A lap szerint a Közbeszerzési Döntőbizottság május 21-i határozatában megsemmisítette a bíráló bizottság korábbi döntését, amely az olasz AnsaldoBreda céget nyilvánította nyertesnek, a spanyol CAF járműgyártót pedig második legjobb ajánlattevőnek.

A Borsod-Abaúj-Zemplén megyében megjelenő napilap szerint az olasz cég esetében a szállítási határidő megadásával volt probléma, míg a CAF nem az elvárásoknak megfelelően csatolta a bankgaranciáját.

A négy ajánlattevő közül egyedül a Skoda által benyújtott ajánlat minősülhetett volna érvényesnek, noha a cseh cég több mint 4 millió euróval magasabb ajánlatot tett, mint a nyertes.

Miskolcon ezért most új kiíráson dolgoznak, az új eljárás lebonyolítása azonban több hónapot vesz igénybe, ami miatt a város tömegközlekedésének megújulása szempontjából kulcsszerepet játszó villamos beszerzés nem valósulhat meg az eredeti határidőre - olvasható a lapban.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet