Az Új Magyarország Fejlesztési Terv jóvoltából tizenhárom felsőoktatási intézmény infrastrukturális fejlesztése valósulhat meg, miután az utolsó - Nyugat-magyarországi Egyetemmel kötött - kontraktust is aláírták a szerződő felek.
A "Zöld Egyetem" program keretében műszaki és info-kommunikációs fejlesztések indulhatnak a Nyugat-magyarországi Egyetem - több vidéki nagyvárosban működő - karain. A fejlesztés 5 milliárd forintból valósulhat meg.
A Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program (TIOP) pályázata elsősorban a kutatás és fejlesztés körülményeinek javítására fókuszál, de az energiahatékonyság növelése, a környezetbarát megoldások elterjesztése sem volt utolsó bírálati szempont.
A tizenhárom támogatásban részesülő felsőoktatási intézmény az informatikai- és műszaki szektorban tevékenykedők képzésére koncentrál, így a támogatás a magyar felsőoktatási rendszer átformálását is elősegíti, a K+F fontosságát hangsúlyozva.
A 2004-2008-as időszakban a Nemzeti fejlesztési ügynökség a Nemzeti Fejlesztési Terv és az Új Magyar Fejlesztési Terv keretében több, mint 70 milliárd forintot osztott ki a felsőoktatás infrastruktúrájának fejlesztésére.
