BUX 138683.35 -0,58 %
OTP 44760 -0,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötvenötmilliárd a vidéki egyetemeknek

A vidéki felsőoktatási intézmények 55,5 milliárd forint pluszforráshoz jutnak idén a Nemzeti Fejlesztési Ügynökségtől - számolt be közleményében az NFÜ.

2010. február 18. csütörtök, 14:20

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Új Magyarország Fejlesztési Terv jóvoltából tizenhárom felsőoktatási intézmény infrastrukturális fejlesztése valósulhat meg, miután az utolsó - Nyugat-magyarországi Egyetemmel kötött - kontraktust is aláírták a szerződő felek.

A "Zöld Egyetem" program keretében műszaki és info-kommunikációs fejlesztések indulhatnak a Nyugat-magyarországi Egyetem - több vidéki nagyvárosban működő - karain. A fejlesztés 5 milliárd forintból valósulhat meg.

A Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program (TIOP) pályázata elsősorban a kutatás és fejlesztés körülményeinek javítására fókuszál, de az energiahatékonyság növelése, a környezetbarát megoldások elterjesztése sem volt utolsó bírálati szempont.

A tizenhárom támogatásban részesülő felsőoktatási intézmény az informatikai- és műszaki szektorban tevékenykedők képzésére koncentrál, így a támogatás a magyar felsőoktatási rendszer átformálását is elősegíti, a K+F fontosságát hangsúlyozva.

A 2004-2008-as időszakban a Nemzeti fejlesztési ügynökség a Nemzeti Fejlesztési Terv és az Új Magyar Fejlesztési Terv keretében több, mint 70 milliárd forintot osztott ki a felsőoktatás infrastruktúrájának fejlesztésére.

Külsős Szerző
Külsős Szerző

Ez is érdekelhet