BUX 139869.86 0,18 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hétfőtől sokkal drágább a parkolás Budapesten

Hétfőtől nem csak a BKV jegyek, de a parkolás is drágul a fővárosban - hívta fel a figyelmet Főpolgármesteri Hivatal.

2010. január 29. péntek, 12:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Február elsejétől emelkednek a parkolási díjak Budapesten: a Fővárosi Közgyűlés még tavaly áprilisban döntött díjstruktúra átalakításáról, miszerint a várakozási díj kiszámításának alapja a 2. díjtételű övezetben a mindenkori BKV vonaljegy ára legyen, és ehhez viszonyítva változzon a többi övezet parkolási díja is. A BKV vonaljegy ára február 1-től 320 Ft-ra emelkedik - ez magával hozza a parkolási díjak emelkedését. Ennek megfelelően a parkolási díjak a következőképpen változnak: az I., kiemelt övezetben 375 forint helyett 400 forint/óra lesz a díj, a II. övezetben az eddigi 300 forint helyett 320 forint/óra lehet hagyni az autókat, míg a III. parkolási övezeti díjak 225 forint helyett 240 forint/óra lesz, míg a legkülső kerületekben az eddigi 150 forint helyett 160 forintért lehet parkolni óránként.

A Margitszigeten 450 forint helyett 480 forint, a Budai Várban és a Citadella alatti parkolóban pedig 600 forint helyett 640 forint lesz óránként a parkolási díj február 1-től.

Az őrzött, fizető P+R parkolókban szintén változnak a tarifák: reggel 6 órától 22 óráig a várakozás időtartamától függetlenül 320 forintot kell fizetni.
Módosulnak február 1-től a védett övezetekbe érvényes behajtási-várakozási engedélyek után fizetendő díjak is, díjnövekedés mértéke 6,67 százalék - közölte a Városháza.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet