BUX 139869.86 0,18 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

2011-től jön a szép új világ?

Az idei 0,3 százalékos visszaesés után jövőre a GDP 3,7 százalékos növekedését prognosztizálja a kormány a most nyilvánosságra hozott konvergenciaprogramban; az idei 3,8 százalékos államháztartási hiány pedig a GDP 2,8 százalékra mérséklődhet - kár hogy a választások után valószínűleg ez utóbbi prognózist el kell felejteni.

2010. január 29. péntek, 13:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar kormány is benyújtotta Brüsszelnek a konvergenciaprogram aktualizált változatát, amely idén 0,3 százalékos visszaesésről ad számot, ám 2011-re 3,7, 2012-re pedig 3,8 százalékos GDP-bővüléssel számol.

A tárca szerint a háztartások fogyasztása idén még 2,5 százalékkal csökken; a korábbinál kisebb visszaesést igazából az élénkülő exporttal magyarázza a tárca, ez utóbbi a 5,5 százalékkal nőhet idén, s hasonló mértékű importaktivitás mellett.

Mint ismert, az idei inflációs várakozásait a tárca 4,1 százalékra emelete a korábbi 3,9 százalékról - amely nem jelent komolyabb változást, hisz a költségvetés kidolgozásakor ( 2009 szeptemberében is) 4,1 százalékos inflációs pályával számoltak.

A konvergenciaprogram szerint a munkanélküliség idén 10,8 százalékon tetőzik, munkavállalói 0,4 százalékos emelkedése mellett.

A PM szerint az idei 3,8 százalékos államháztartási hiánycél tartható, ami jövőre a GDP egy százalékával mérséklődhet - így a PM elképzelése szerint Magyarország jövőre már épp képes lehet a maastrcihti hiánymutató teljesítésére.

A bruttó államadósság mértéke a tavalyi 78 százalékról az idén a GDP 79 százalékra emelkedik - majd a növekedés felpörgésével - folyamatos csökkenésbe kezd 2011-től.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet