BUX 139869.86 0,18 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már csak 0,3 százalékos visszaeséssel számol a PM

Tovább javította a GDP előrejelzését a kormány, ugyanakkor a inflációs prognózisát a legutóbbi 3,9 százlékról 4,1 százalékra emelte a PM.

2010. január 28. csütörtök, 16:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány tovább módosította az idei GDP prognózisát, amely alapján a bruttó hazai terméknek mindössze a 0,3 százalékos csökkenését várja - mondta Oszkó Péter pénzügyminiszter a tárca sajtótájékoztatóján.

A költségvetési törvény 0,9 százalékos visszaeséssel kalkulál, ám a tárca korábbi prognózisa is már csak 0,6 százalékos GDP csökkenéssel számolt. A költségvetés három százalékos exportnövekedéssel kalkulált, most 5,5 százalékos bővüléssel számol a kormány. Az inflációs prognózis a kormány visszaemelte 4,1 százalékra, ezek eredőjeként a 3,8 százalékos hiánycél tartható. A vagyonadó kieső bevételét - ötven milliárd forint - ellensúlyozhatja a száz milliárd forintos stabilitási tartalék, ám a tartalék kisebb mértékű zárolása is elegendő lehet az első havi bevételi adatok függvényében. Kedvezőbb makrópálya esetén a bevételek kedvezőbben alakulhatnak- ráadásul egyszeri bevételként a magánpénztárból visszalépők járuléka is segít.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet